Jak z sukcesem ustalić płeć prawną? Poradnik

Ten poradnik jest napisany nie po to, żebyś mógł łatwo wyprodukować pozew, który będzie miał wady formalne, z którym Ty sam będziesz miał trudności. Ten poradnik nie jest napisany również dla leni. Jeśli jesteś leniwy, zatrudnij adwokata. Jeżeli Cię na niego nie stać, przeczytaj kilka rozdziałów o adwokacie. Ale nie bierz się za pisanie pozwu wtedy, kiedy nie jesteś skłonny przeczytać ze zrozumieniem całości tekstu kilka razy.

No dobrze. Jesteś pracowity, chce Ci się. Chcesz zaoszczędzić. Czytaj. Pisz, próbuj, kombinuj i radź sobie. Dasz radę. Ale nie napiszę Ci, że nie ma sensu wynajmowanie adwokata, bo na stronie za darmo masz to samo – a nie napiszę tego dlatego, że adwokat ponosi odpowiedzialność, którą w celu zaoszczędzenia tych pieniędzy musisz wziąć na siebie. Prosty wybór.

Teksty i wzory przygotowane są najlepiej, jak było to możliwe. Nie stanowią jednak porady prawnej i ani autor strony, ani tekstu, nie bierze odpowiedzialności za skutki zastosowania się do wskazówek zawartych w niniejszym poradniku. I mimo że nikt za nic nie bierze odpowiedzialności, tylko my mamy odwagę to napisać.

Powodzenia.